Triin Ruubel-Lilleberg

TRIIN RUUBEL-LILLEBERG viiul
ERSOs alates 2015, orkestri kontsertmeister alates 2015

Triin Ruubel-Lilleberg lõpetas 2007. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske, 2012. aastal Rostocki Kõrgema Teatri- ja Muusikakooli professor Petru Munteanu juhendusel ning on peagi lõpetamas magistrantuuri Augsburgi Ülikoolis. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, näiteks grand prix konkursil “Remember Enescu” Sinaias Rumeenias ning I preemia ja eripreemiad konkursil Kloster Schöntalis Saksamaal, III preemia Avignoni rahvusvahelisel Ginette Neveu nimelisel konkursil Prantsusmaal ja publikupreemia Rodolfo Lipizeri nimelisel konkursil Itaalias. Lisaks on ta olnud mitmete rahvusvaheliste fondide stipendiaat. 2017. aastal pälvis ta  Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui särav solist ja kontsertmeister, tunnustati tema kõrgetasemelist muusikutööd orkestrites ja ansamblites.

Triin Ruubel-Lilleberg on soleerinud orkestrite ees nii Eestis kui välismaal, teinud koostööd Tallinna Kammerorkestri, Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonikute jt orkestritega ning esinenud mainekatel festivalidel Saksamaal. Solistina ERSO ees debüteeris ta hooaja 2015/16 avakontserdil, esitades Neeme Järvi juhatusel Sibeliuse viiulikontserdi.

Huvist kaasaegse muusika vastu oli Triin Ruubel-Lilleberg 2011. aastal üks uue muusika ansambli Neophon asutajatest ning sealt sai alguse koostöö selliste heliloojatega nagu Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. 2013. aastal soleeris ta Jörg Widmanni teoses “Insel der Sirenen” sooloviiulile ja keelpillidele Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri ees. Ta on salvestanud muusikat Põhja-Saksa Ringhäälingu arhiivi ning koos Tallinna Kammerorkestriga Timo Steineri autoriplaadile.

Triin Ruubel-Lilleberg on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, samuti assisteerib ta professor Petru Munteanut meistrikursustel ning juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus.

Praegu mängib Triin Ruubel-Lilleberg Prantsuse pillimeister François Piquet’ viiulil (1820), mille on talle kasutada andnud Thomas J. C. ja Angelika Matzeni Fond.