Kontserdid koolidele 2015/2016

Neeme Järvi

PETERBURI SILLAD

Reede, 30. oktoober 2015 kell 13
Estonia kontserdisaal

Sergei Prokofjev. “Sküüdi süit”
Anton Rubinstein. Klaverikontsert nr 4

AGE JUURIKAS (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI

Kontserdi kestvus 1 tund


Kontserdi ühiseks nimetajaks on Peterburi, Venemaa kultuuripealinn, millega on seotud olnud nii selle kontserdi heliloojad kui ka esinejad. Anton Rubinsteini asutatud Peterburi konservatooriumi väärikas lõpudiplom on taskus nii maestro Neeme Järvil kui paljudel teistel Eesti dirigentidel, interpreetidel ja heliloojatel. ERSO-l on aga seljataga hulgaliselt kontserte Peterburi Filharmoonia Suures saalis.

Age Juurikas. Foto Sadu-Triste Juurikas.

Age Juurikas on jõuliselt sugestiivse esitluslaadiga kontsertpianist, kes ühendab endas Venemaa ja Euroopa klaverimängu traditsioone. Age Juurikas: “Mind on lapsepõlvest haaranud vene muusika, kirjandus, kujutav kunst ja olen selle võimuses siiamaani. Seal on mingi meeletu ürgsus ja maalähedus, pole rafineeritud peenutsemist.” (Muusika, 11/2014). Tallinnas, Helsingis, Karlsruhes ja Moskvas õppinud Age Juurikas on võitnud arvukalt auhinnalisi kohti vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. 2003. aasta kevadel pälvis ta Neeme Järvi nimelise noore muusiku auhinna, 2014. aastal aga Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia aktiivse ja isikupärase solisti ning ansamblipartnerina.

Age Juurikas: “Anton Rubinsteini IV klaverikontsert on tema kontsertidest kõige tuntum. Tegemist on natuke unustusehõlma vajunud suurejoonelise ja särava romantilise teosega. Anton Rubinstein oli maailmakodanik ja tema tegevus Venemaa muusikaelus on olnud asendamatu. Vendade Anton ja Nikolai Rubinsteini poolt Peterburi ja Moskva konservatooriumide rajamine (vastavalt 1862 ja 1866) oli ajalooline suursündmus. Minu jaoks on Rubinsteini IV klaverikontserdi esitamine Neeme Järvi juhatusel sümboolne, kuna just tänu Neeme Järvi nimelisele auhinnale sain minna õppima Moskva konservatooriumisse.”


PILETID JA BRONEERINGUD
Piletid üksikmüügist: 16 € / sooduspilet 10 € (OSTA PILET PILETILEVIST)
Grupitellimused koolidele: pilet 8 €, lisaks iga kümne pileti kohta õpetajale üks tasuta pääse.
Täpsem info ja broneerimine: piletid@erso.ee, 614 7788

Täispikk sümfooniakontsert “Peterburi sillad” 30. oktoobril kell 19. LOE LÄHEMALT