Kontserdid koolidele 2015/2016

TSIRKUS

Reede, 4. märts 2016 kell 13
Estonia kontserdisaal

Wolfgang Amadeus Mozart. Klaverikontsert C-duur, KV 503
Rodion Štšedrin. Orkestrikontsert nr 3 “Vana vene tsirkusemuusika”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Solist ja dirigent OLLI MUSTONEN

Kontserdi kestvus 1 tund


Vaata kontserdi tutvustust:

Publiku ees on mees nagu orkester – Soome pianist, dirigent ja helilooja Olli Mustonen. Pianistina on ta oma originaalsuse ja briljantse tehnikaga lummanud publikut kõikjal Euroopas ja Ameerikas ning dirigendina asutanud Helsingi Festivaliorkestri ja juhatanud paljusid orkestreid üle maailma. Nii Olli Mustoneni klaverimängu kui ka dirigeerimise lähtepunktiks on tema kui helilooja. Mustonen on veendunud, et igas esituses peab kõlama esiettekande värskus, et nii publik kui esitajad tunnetaksid heliloojat oma kaasaegsena.

Olli Mustonen ja ERSO, 2. mai 2014. Foto Maarja Kasema.

“Põnev, omanäoline ja äärmiselt veenev,” just nii on iseloomustanud Olli Mustoneni Toomas Velmet (Sirp, 18.03.2011). “Ta annab igal ettekandel kogu oma ihu ja kogu oma hinge. Ta on unelmate pianist, kes on suutnud ületada selle tunnetusliku barjääri, mille olemasolust teised mängijad teadlikudki pole,” on kirjutatud briti nädalalehes The Sunday Times.

Ettekandele tulevad Mozarti klaverikontsert KV 503, kus Mustonen astub üles solisti ja dirigendi kaksikrollis, ning Rodion Štšedrini III orkestrikontsert pealkirjaga “Vana vene tsirkusemuusika”, mis on kirjutatud Chicago sümfooniaorkestri 100. aastapäevaks.


PILETID JA BRONEERINGUD
Piletid üksikmüügist: 16 € / sooduspilet 10 € (OSTA PILET PILETILEVIST)
Grupitellimused koolidele: pilet 8 €, lisaks iga kümne pileti kohta õpetajale üks tasuta pääse.
Täpsem info ja broneerimine: piletid@erso.ee, 614 7788

Täispikk sümfooniakontsert “Tsirkus” 4. märtsil kell 19. LOE LÄHEMALT