KONTSERDID KOOLIDELE 2015/2016

KUJUTA PILTI!

Reede, 18. detsember 2015 kell 13
Estonia kontserdisaal

Modest Mussorgski. “Pildid näituselt” (orkestreerinud Maurice Ravel) koos Tezuka Osamu animafilmiga
Kaija Saariaho. D’om le vrai sens klarnetile ja orkestrile (katkend)

KARI KRIIKKU (klarnet)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent
OLARI ELTS
Kontserdi kestvus 1 tund


ERSO peakülalisdirigent Olari Eltsi juhatusel tuuakse publiku ette erinevaid kultuure ühendav teatraalsete efektide ning animatsiooniga kontsert.

Modest Mussorgski klaveritsükli Pildid näituselt” kümme pala on inspireeritud Viktor Hartmanni joonistustest. Teose arvukatest seadetest valis Elts välja prantslase Maurice Raveli rikkaliku ja sädeleva orkestratsiooni. Ettekande teeb täiesti eriliseks selle juurde kuuluv Tezuka Osamu satiiriline animafilm, mis lisab igale muusikalisele pildile visuaalse ning täiesti uue vaatenurga. Filmi tegelaste hulgast leiame korrumpeerunud ajakirjaniku, suurlinna tehiskeskkonnas eksleva putuka, võimuka suurettevõtja, ennasttäis telestaari, oma inimlike nõrkustega zen-preestri jt värvikad persoonid.

Jaapani Walt Disneyks nimetatud režissöör Tezuka Osamu (1928–1989) on jaapani koomiksite ehk mangade ning animafilmide looja. Lisaks arvukatele Jaapani auhindadele pälvis temaPildid näituselt” parima animafilmi preemia 1967. aasta Asia Pacific Film Festivalil.

Kari Kriikku. Foto Marco Borggreve.Pariisis elava soome helilooja Kaija Saariaho paljud teosed on valminud nimekate muusikakollektiivide, sh New Yorgi Filharmoonikute, Pariisi Ooperi, Emersoni-nimelise kvarteti jt tellimusel. 2010. aastal Kari Kriikkule kirjutatud klarnetikontserdi D’om le vrai sens tellijaks oli Soome Raadio sümfooniaorkester. Teose aines pärineb keskaegsete seinavaipade seeriast pealkirjaga “Daam ja ükssarv”, mis kajastavad helilooja sõnul lisaks viiele meelele (kuulmine, nägemine, haistmine, kompimine ja maitsmine) “ka n-ö kuuendat meelt, kuidas iganes seda siis mõista, on see emotsioon, armastus…” Kari Kriikku meisterlikus ettekandes on see teos pälvinud suurepärase vastuvõtu juba nii Euroopas kui Ameerikas.

“Suurepärane teos /…/, suurepärane oli kuulata Kari Kriikkut, meie aja kõige silmapaistvamat klarnetisti.” (Leipziger Allmanach, 23.01.2012)


PILETID JA BRONEERINGUD
Piletid üksikmüügist: 16 € / sooduspilet 10 € (OSTA PILET PILETILEVIST)
Grupitellimused koolidele: pilet 8 €, lisaks iga kümne pileti kohta õpetajale üks tasuta pääse.
Täpsem info ja broneerimine: piletid@erso.ee, 614 7788

Täispikk sümfooniakontsert “Kujuta pilti!” 18. detsembril kell 19. LOE LÄHEMALT