Kontserdid noortele 2014/15

STAR WARS. Filmimuusika kontsert

Reede, 17.10.2014 kell 13, Estonia kontserdisaal

John Williams (1932)
Süit muusikast filmile “Harry  Potter”
Kolm pala muusikast filmile “Schindleri nimekiri” (“Schindler’s List”)
Süit muusikast filmile “Tähesõjad” (“Star Wars”)

Lasse Joamets (viiul)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MIKK MURDVEE


Kontsert maailma filmimuusika megastaari John Williamsi loomingust, kes on kirjutanud muusika väga paljudele ülipopulaarsetele filmidele. Williams on võitnud viis Oscarit, neli Kuldgloobust, seitse Briti Filmiakadeemia auhinda ning 21 Grammyt. Oma 47 Oscari-nominatsiooniga on ta Walt Disney järel enimnomineeritute nimekirjas teisel kohal. Suur osa Williamsi filmimuusikast ringleb erinevate seadetena ka kontserdilavadel, väga sageli helilooja enda juhatusel.

Dirigent Mikk Murdvee on lisaks erinevatele Eesti kollektiividele juhatanud mitmeid Soome orkestreid ning töötab praegu Helsingi Ülikooli SO ja Tallinna Muusikakeskkooli SO peadirigendina.

Filmi “Schindleri nimekiri” imekaunid viiulisoolod on pühendatud legendaarsele viiuldajale Itzhak Perlmanile, Estonia kontserdisaalis kõlavad need Oulu Sinfonia kontsertmeistri Lasse Joametsa esituses.

“Õnnestunud ettekande tõestuseks oli publiku tormiline aplaus, mille eest orkester avaldas tänu lisalooga, /… sealjuures oli hea meel näha palju just nooremapoolset publikut, ” kirjutas Madli Ulp ERRi kultuuriportaalis pärast “Star Warsi” väga menukaid kontserte möödunud hooajal.

Piletid õpilastele ja tudengitele: 8 €
Iga kümne pileti kohta õpetajale üks tasuta pääse.

Täpsem info ja broneerimine erso@erso.ee, telefon 614 7788

Viiuldaja Lasse Joametsa ja dirigent Mikk Murdvee käepigistus pärast möödunud hooaja edukat kontserti.

Viiuldaja Lasse Joametsa ja dirigent Mikk Murdvee käepigistus pärast möödunud hooaja edukat kontserti.