KONTSERDID NOORTELE 2016/2017

Kristiina Poska (© Kaupo Kikkas).

Neljapäev, 6.04.2017 kell 13, Estonia kontserdisaal

NOORTE TEEJUHT NÜÜDISMUUSIKA JUURDE
Mini-EMP (Eesti Muusika Päevad)

BRIAN CURRENT
“Noorte teejuht nüüdismuusika juurde” (“A Young Person’s Guide to New Music”)

ERKKI-SVEN TÜÜR
Tšellokontsert

ARDO RAN VARRES (näitleja, helilooja)
THEODOR SINK (tšello)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTIINA POSKA


Ettekandele tuleb Ameerika helilooja Brian Currenti 2008. aastal loodud teos “Noorte teejuht nüüdismuusika juurde”, milles tutvustatakse kuulajaile 20. ja 21. sajandi muusikalisi väljendusvahendeid. Räägitakse vormist, rütmist, helist, harmooniast, faktuurist, värvist, meloodiast, esitustavadest ja elektronmuusikast. Eestikeelseid tekste esitab näitleja ja helilooja Ardo Ran Varres.

“Muusika fenomen on, et ta näitab meile meie tahke, millest meil varem aimugi polnud. Muusikal on võime muuta nii meie mõtte- kui ka tundeskaalat ning me oleme seeläbi võimelised nägema asju uues valguses,” ütles Kristiina Poska 2013. aastal ajakirjale Muusika antud intervjuus. “Vapustav! Erakordne! Suurepärane! Meeldejääv! Kristiina Poska on fantastiline!” vahendas Kirke Ert Postimehes Kristiina Poska juhataud ERSO möödunud hooaja lõppkontserdi külastajate muljeid.

Kristiina Poska lõpetas neli aastat kestnud töö Berliini Koomilise Ooperi esimese kapellmeistrina ning jätkab hooajast 2016/17 vabakutselise dirigendina. Kristiina Poska arvukate tunnustuste hulgas on nii auhinnalisi kohti erinevatel konkurssidel, sh mainekas Saksa dirigendipreemia (Deutscher Dirigentenpreis) aastast 2013 kui samal aastal mõjuka Saksa päevalehe Tagesspiegel poolt aasta 25 kõige huvipakkuvama berliinlase nimekirja valimine. 2016. aasta kevadel valiti ta rahvusvahelise muusikaportaali Bachtrack.com edetabelis maailma enim hõivatud naisdirigendiks.

Erkki-Sven Tüüri tšellokontserdis soleerib Theodor Sink, kes on end tõestanud nii võimeka kammermuusiku kui suurepärase orkestrisolistina. Praegu jätkab ta õpinguid Helsingis Sibeliuse akadeemias professor Marko Ylöneni juhendamisel.

Sihtgrupp: põhikooli keskmine ja vanem aste ning gümnaasium
Kontserdi kestvus 1 tund

Piletid üksikmüügist: 16 € / 10 €
OSTA PILET

Grupitellimused koolidele: pilet 8 €, lisaks iga kümne pileti kohta õpetajale üks tasuta pääse.
Täpsem info ja broneerimine: piletid@erso.ee, 614 7788