KONTSERDID NOORTELE 2016/2017

Reede, 2.12.2016 kell 13, Estonia kontserdisaal

LUIKEDE JÄRV

ARVO PÄRT
“Luigelaul”

PJOTR TšAIKOVSKI
Süit balletist “Luikede järv” (Kristjan Järvi seades)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTJAN JÄRVI


Kristjan Järvi – 21. sajandi artisti arhetüüp, laia haardega muusik, kes tegutseb ilma silmaklappide ja piirideta. Oma innovatiivsete ideede elluviimiseks on tal väljundeid üle kogu maailma: ta on Leipzigi Raadio sümfooniaorkestri (MDR) ja Gstaadi festivali orkestri peadirigent, New Yorgis resideeriva klassikale, hip-hopile ja džässile pühendunud Absolute Ensemble’i asutajaliige ja dirigent ning Läänemeremaade noorteorkestri asutajaliige ja dirigent. Külalisdirigendina juhatab ta orkestreid üle maailma.

“Lõppeva muusika-aasta üks suuremaid elamusi oli Kristjan Järvi juhatatud ERSO kontsert /…/. Nii kõrgel tasemel ei ole ERSO terve aasta jooksul mänginudki. Kristjan Järvis on kõige ehedamal kujul olemas omadused, mis teevad ühest dirigendist tõelise liidri.” (Nele-Eva Steinfeld, Sirp, 4.12.2015). Just Kristjan Järvi käe all jõudis ERSO möödunud hooajal esmakordselt rahvusvahelise telekanali Mezzo eetrisse ning koos Neeme Järvi ja Kristjan Järviga minnakse vahetult enne 2016. aasta jõule orkestri esimesele Hiina-turneele.

Esmakordselt Eestis kõlab Kristjan Järvi enda seatud süit Tšaikovski balleti “Luikede järv” muusikast. Dirigent on öelnud, et “kontserdikülastajal on haruldane võimalus kuulata nii populaarseid muusikalisi numbreid balletist kui ka nautida kogu muusikalist narratiivi, mis dramaatilises sümfoonilises kontekstis on nauditav ka ilma koreograafiata. Ma olen sisse kirjutanud ka mitmed sageli isegi balletietendustest välja jäetud osad, sh paljud virtuoossed viiulisoolod.”

Sihtgrupp: põhikooli keskmine ja vanem aste ning gümnaasium
Kontserdi kestvus 1 tund

Piletid üksikmüügist: 16 € / 10 €
OSTA PILET

Grupitellimused koolidele: pilet 8 €, lisaks iga kümne pileti kohta õpetajale üks tasuta pääse.
Täpsem info ja broneerimine: piletid@erso.ee, 614 7788