Meedia


  • Eesti Rahvusringhäälingu arhiivis on võimalik kuulata ja vaadata üksikute ERSO kontsertide videoülekandeid ning sageli külastab ja kajastab Eesti esindusorkestri kontserte ka muusikasaade “MI”.

9.01.2015 – Muusikasaade “MI”. Pikkade traditsioonidega “Mnemoturniir” kogunes muusika-aasta alguses, et vastata muusikute küsimustetele. “MI” stuudios kohtuvad kogemustega mälumängijad, et selgitada vastused küsimustele, mida igaüks võiks muusikaastal teada. ERSO nimel esitab küsimuse orkestri peakülalisdirigent Olari ELts.

3.04.2014 – Muusikasaade “MI”. Fookuses on Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr 4 ja Keelpillikvartett nr 8, esitavad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ning keelpillikvartett „Insomnia“. Šostakovitši muusikat avavad muusikateadlane Tiia Järg, dirigent Nikolai Aleksejev ja tšellist Theodor Sink. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, produtsent Kadi Priske, toimetaja Mirje Mändla.

20.02.2014 – Muusikasaade “MI”. John Adams on öelnud: “Beethoveni kuulamine autoraadiost tekitab rõõmustava, hirmutava ja alandliku tunde”. “MI” kajastab 14. veebruaril toimunud kontserti “Beethoven, Adams, Dean”. Esinevad ansambel YXUS ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Olari Eltsi dirigeerimisel. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, produtsent Kadi Priske, toimetaja Mirje Mändla.

13.02.2014 – Muusikasaade “MI”. Mustonenfestil kohtusid erinevad maailmavaated – katoliiklasest helilooja Henryk Górecki “Kurbade laulude sümfoonia”, õigeusu helilooja John Taveneri vokaalmuusika ja vara-kristlik muusika David Ensemble esituses. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, produtsent Kadi Priske.

01.01.2014 – Eesti Kontserdi ja Hennessy uusaastakontsert. Kavas on Sergei Rahmaninovi Klaverikontsert nr 2 c-moll, Dmitri Šostakovitši „Pidulik avamäng“ ja Frances Poulenc’i “Gloria”. ERSOt juhatab nimekas Soome dirigent Mikko Franck, solistid Aleksandr Gavriljuk (klaver), Kaia Urb (sopran), kaastegev Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Saatejuhid on Anna Gavronski ja Joonas Hellerma. Ülekande režissöör Ülle Õun, juhtoperaator Meelis Kadastik, produtsent Ruth Alaküla.

13.12.2013 – Muusikasaade “MI”. Eriprojektina edastasid Raadio 2 ja ETV seekordse saate “MI FM” paralleelselt. Esimest korda jõudis eetrisse muusikasaade, mida oli võimalik kas kuulata raadiost või vaadata televiisorist. Esimeseks saatekülaliseks oli ERSO kontserdi “Tuul tiibades” solist tšellist Marcel Johannes Kits. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.

14.11.2013 – Muusikasaade “MI”. Neeme Järvi viib ERSO Ameerikasse ja meelde tulevad aastad Ameerikas ilma Eestita. “MI” on seekord teekond selle suure eestlase võluva hingeelu tunnetuseni. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.

9.05.2013 – Muusikasaade “MI”. Dirigent Olari Elts on kevadhoojal juhatanud kahte suurt muusikateost: Mahleri 6. sümfooniat ja Olivier Messiaeni “Turangalila-sümfooniat”. Panoraam dirigendi hooajast sähvib küsimustest muusikale ja uute teoste ootustest. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.

11.04.2013 – Muusikasaade “MI”. Eesti Muusika Päevad kõrvutab eesti heliloojad välismaistega. “MI” eesmärk on loendada üles eesti heliloojad, et hinnata ja väärtustada ajaloos tehtut ning veel enam neid, kes parasjagu muusikat teevad. ERSO ja dirigent Arvo Volmeri esituses kõlas festivalil Helmut Rosenvaldi III sümfoonia. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.

7.03.2013 – Muusikasaade “MI”. Kuidas loodi maailm? Haydni oratoorium “Loomine” on esimene kevadekuulutus eesti muusikaelus. Kõik saatekülalised esitavad oma nägemuse maailma loomisest. Saatejuht Timo Steiner, režissöör Ülle Õun, toimetaja Joonas Hellerma, produtsent Kadi Priske.